Bordür Kalıbı

Beton Bordür Kalıbı

Çevre düzenlemesinde popüler olarak kullanılır. Bordür taşlarının kaldırım kenarlarında kullanıldığı herkesçe bilinir, yağışlı havalarda parke taşlarına akan suyun yönlendirilmesi için de kullanılır. Diğer taraftan şehir merkezleri, yol kaldırımları, araç park alanları, ticari merkezler, fabrika, okul, üniversite, hastane ve diğer yerlerde yol kenarlarında aksesuar olarak kullanılır. Beton bordür  taşları standartlarda belirtilen kalite içeriğine uygun olarak firmamız tarafından yapılır. Beton Bordür Kalıbı imalatında estetik ve görselliğin ön plana çıkması sağlanır. Conmach mühendisleri solidworks de tasarımını yaptıkları kalıp çalışmalarını işlenmek üzere üretim bölümüne sevk eder. Kalıpların dış şasesini oluşturan sac levhalar CNC Lazer tezgâhlarında 10 mm ST52 kalitesinden kesilir. Kesim esnasında sac levhaların bombesiz ve kırık olmamasına özenle dikkat edilir.

Briket Makinesi ile Beton Bordür Nasıl Üretilir.

Beton bordür taşları kum, çakıl, su bileşenlerinin kombine edilmesi ile betondan yapılır. Kaldırım kenarında kullanılan taş olarak bilinir. Farklı ölçü ve renklerde üretimi yapılır. Gri ve kahverengi tonlarının yoğun olarak kullanıldığı görülür. Belediyeler tarafından park, bahçe ve çevre düzenlemesinde kullanılan aksesuar malzemelerinden birisidir. Bordür taşlarının üretimi için teknolojik bir makineye ihtiyaç vardır. Briket Makinesi bordür taşı üretiminde tercihen kullanılır. Makine bordür üretimi için bir kalıba gereksinim duyar. Bu makineler kalıp değişimi ile briket, parke taşı ve bordür taşlarının üretimini yapabilmektedir. Beton Bordür Kalıbı makineye monte edilerek bordür taşı üretimi gerçekleştirilir.

Bordür Kalıbı

Beton Bordür Çeşitleri

 Beton bordür taşları peyzaj amaçlı kullanılmaktadır.  Farklı modellerde üretimi yapılır. Belediye Bordürü, Karayolları Bordürü, Refüj Bordürü, Bahçe Bordürü, Limonluk Bordürü, Çim Bordürü ve diğer bordür çeşitleri farklı mm ölçülere sahiptir. Kalıp üretiminde bu standartlar dikkate alınır. Bordür bıçağı 17 mm ST52 veya Hardox450 sac levhadan CNC lazer de kesilerek Abkant sac metal kesim büküm makinesinde şekillendirilir. Beton Bordür Kalıbı dış şase saclarının kaynatılması ile görsellik kazanır. Kalıp içerisine bordür bıçağının yerleştirilmesi ve CNC Borwerk  tezgâhında kalıp yüzeyinin temizlenmesi ile bordür kalıbı tamamlanır.