Briket Kalıbı

Briket Kalıbı Sert Çelikten İmal edilmelidir.

Briket makinesinde kullanılacak kalıp standartlara uygun ve hassas olmalıdır. Briket üreticisi kalıp satın alırken kaliteyi tercih etmelidir.  Kullanılacak malzeme kalitesi aşınmaya karşı mukavemet değeri yüksek olmalıdır. Biliyoruz ki; briket üretiminde kullanılan agrega zaman içinde Briket Kalıbı aşınmalarına sebep veriyor.  Bunun için kullanılacak malzeme ST52 kalitesinde sert çelikten olmalıdır. Böylece kalıbın aşınmaya karşı dayanıklılığı artacaktır.  Kalıbı etkileyen bir diğer faktör ise Briket makinesi tarafından uygulanan basınçtır. Basınç değerleri makine model ve kapasitelerine göre farklılık gösterir.  Diğer taraftan çelik bileşiminde bulunan karbon oranının çeliğe dağılımı ve kalıbın çalışacağı yerde gerçekleştireceği göreve göre kalıba özellik kazandırılır.

Briket Makinesi Kalıbı

Briket Kalıbı İmalatında Hangi Saç Kullanılır

 Yukarıda da izah ettiğimiz gibi kalıp üretimimde tercih ettiğimiz saç levha kalitesi ST52 yapı çeliğidir. Bu tür malzemeler makine imalatında yaygın olarak kullanılır. Çeliğin çekme dayanımı ve kapasitesi Briket Kalıbı üretiminde kullanırlılığını arttırmıştır. ST52 kalite alaşımsız çelik olarak bilinir. Bileşiminde karbon gazı yüksek oranda bulunur. Mekanik özelliklerini oluşturan diğer gaz bileşenleri azot ve fosfordur.  Üretim yöntemleri ve hammadde koşulları gereği mangan, silisyum, bakır ve kükürt gibi elementler  büyük önem taşır.  Görüyoruz ki; kalıp imalatı birinci dereceden önem teşkil eden makine donanımları arasında yer alır. Doğru ve uygun koşullarda kullanımı üreticilerin kaliteli sonuçlar almasına sebep olmaktadır. 

Bu görselin boş bir alt özelliği var; dosya ismi: briket-kalibi-29-1.jpg
Briket Kalıbı

Briket Kalıbı İmalatında Kullanılan Sac Levha

Kalıp imalatında tercih edilen sac levhalardan birisi de Hardox sac levha kalitesidir. Takvim yaprakları 1970’ I gösterdiğinde SSAB tarafından üretimine başlanılmıştır. Hardox kalitesi kendi içinde farklı model seçeneklerine sahiptir.  Kalıp imalatında kullanılmasının sebebi kolay kullanılabilmesi, yüksek kalite ve sertlik oranıdır. Briket Kalıbı imalatında Hardox sac levha kullanımı müşteri talebine gore değişiklik gösterir.  Sertlik oranı çok yüksek olan Hardox diğer alaşımlı sac levhaların aksine kolay  bükülme ve kaynak yapılma özelliğine sahiptir. Yüksek mukavemet, yüksek dayanıklılık ve  yüksek sertlik Hardox sac levha özelliklerindendir.  Uzun yıllar kullanılmasının bir diğer sebebi de çeliğin dayanıklılığı ve temiz bir yüzeye sahip olmasıdır.

10’luk Briket Kalıbı

Briket Kalıbı İmalatında Dikkat  Edilmesi Gerekenler

Ürün ve üretim kalitesi dikkat edilmesi gereken bir kuraldır. Firmamız CONMACH Makine “Kalite Fark Yaratır” sloganı ile çıktığı bu yolda kaliteden ödün vermeden Briket Kalıbı imalatını devam ettirmektedir. Sanayi sektörünün bilim ile buluşması teknoloji kullanımını ileri seviyeye taşımıştır. Günümüzde birçok üretim milimetrik ölçüm aletleri kullanılarak yapılır. Briket makinesi imalatı, kalıbı ve yedek parça donanımları teknolojik takımlar ile üretilir. CNC tezgâhları kalıp üretiminde yer alan teknolojik takımlar grubuna girer. Bu makinelerde yapılan üretimler konusunda usta işçiler tarafından gaza altı kaynağı kullanılarak monte edilir. Montaj işlemi; gerekli donanım, işçilik ve yetenek gibi önemli değerlerle tamamlanır. Montaj devam ederken kaynak hataları tespit edilmeli,  mevcut ise yerinde müdahale yapılmalıdır.

15’lik Briket Kalıbı

Briket Kalıbı Tasarımı

Çorlu’da bulunan fabrika tesislerimizde uygun fiyat içeriği ile Briket Makineleriniz için kalıp üretimi gerçekleştiriyoruz.  Çeyrek asırı aşkın süredir üretimini yaptığımız Briket Kalıbı çeşitleri ile dikkat çeker. TSE standartlarına uygun 10’luk briket, 12,5’lik briket, 15’lik briket, 20’lik briket,  dolu briket, boş briket, asmolen kalıpları, bordür kalıpları ve parke taşı kalıpları müşteriye özel olarak yapılır. Conmach Makine en son teknolojiye sahip CNC makinelerde briket kalıp tasarımını yaparak imalat için ön onay oluşturur. Kalıp imalatında dikkat edilmesi gereken mükemmel bir işçilik, mükemmel bir tasarım, kalifiye ve hassas işçilik, malzeme dayanım oranı ve doğru bir malzeme seçimidir