Beton Santrali

Bir beton tesisi olan Beton Santrali, Beton Santrali Tesisi olarak bilinmekte olup hazır beton üretimi için beton üreticileri, inşaat firmaları ve yatırımcılar tarafından tercih edilmektedir.Çeşitli ekipmanların bir araya gelmesiyle oluşan bu tesisler mobil, kompakt ve sabit beton tesisleri olmak üzere üç farklı özelliğe sahiptir.

Bir beton santralini oluştuşturan ekipmanlar Çimento Silosu, Helezon, Tartım Sistemi, Karıştırıcı, Kontrol Kabini, Merdiven, Agrega Bunkeri, Boşaltma Çıkışı, Kova Kızak Sistemi, Agrega Tartı Sistemi çeşitli ekipman parçaları ve aksesuarlardan oluşur. Beton santralinin kalbi mikserlerdir firma olarak kullandığımız mikser çeşitleri Pan, Planetary (Planet), Single Shaft (Tek Milli) ve Twin Shaft (Çift Milli) mikserdir.

Bilindiği üzere kuru karışım ve ıslak karışım olmak üzere iki ana beton santrali çeşidi vardır. Her iki tesis de ortak ortak malzeme depolama noktalarını kullanır. Kuru beton santrali tesisi kum, çakıl ve çimentoyu dijital veya manuel teraziler aracılığıyla tartarak mikser kamyonuna boşaltır. Müşteri ürün talep ettiğinde şantiye sahasında karıştırılarak işlem uygulanır. Islak beton santrali yukarıda bahsettiğimiz işlemleri merkezi bir konumda beton mikserinde gerçekleştirir.

Conmach beton santrallleri hakkında detaylı bilgi almak, Sabit beton santrali, Mobil beton santrali ve Kompakt beton santrali kapasite ve özelliklerine erişim sağlamak için https://satilikbetonsantralleri.com/ sitemizi ziyaret edebilir veya üretim ve ihracat pazarında inşaat makineleri ihracatı yapan http://www.conmachconcretebatchingplants.com adresini ziyaret edebilirsiniz.