Beton Santrali Kullanma Talimatı Nelerdir?

İş ve işçi güvenliği açısından bir makinenin operatör tarafından doğru ve prosedüre uygun olarak kullanılması gerekir. Bu önemli bir konu olup tehlikeleri ortadan kaldıraca riskleri en aza indirecektir. Hazır beton üretimi için üretim yapmak isteyen kişinin “Beton Santrali Kullanma Talimatı” eğitimine sahip olması gerekir. Hazır beton üretmek için tasarlanan büyük tesislere Beton Santrali denir. Tesislerde hazırlanan beton inşaat ve yapı sektörünün ana malzemesini oluştururken yapı sektörünün de önemli bir elemanı olduğu görülür. Hazır beton talebini karşılamak isteyen üretici firmalar kapasite artışına gider. Kaliteli bir beton üretimi için Beton Santrali standartlara uygun olarak çalıştırılmalıdır.

Beton Santrali hangi ekipmanlardan oluşur.

  • Agrega tartı bandı
  • Mikser besleme bandı
  • Agrega bunkeri
  • Mikser
  • Çimento silosu
  • Otomasyon sistemi

BATCH-160 BETON SANTRALİ

Kaliteli bir beton üretimi için tüm ekipman parçaları talimatlara uygun olarak çalıştırılmalıdır. Beton Santrali operatörü kullanım sırasında kendisine verilen talimatları birebir uygulamalı, işlem sırasına dikkat etmeli, makineye start vermeden önce gerekli tedbirleri alarak iş ve işçi güvenliğini sağlamalıdır.

Hazır Beton Santrali Nasıl Çalışır?

Beton Santrali kompakt bir sisteme sahiptir ve çalışmasını belli bir düzende devam ettirir. Çalışma esnasında makine ekipman parçalarının her biri farklı görevlere sahiptir. Prensip olarak Beton Santrali çalışma sistemi şöyle sağlanır.

Üretim öncesi beton kalitesi tespit edilmeli, Ürün kalitesinin tespiti için gerekli testlerin yapılması sağlanmalıdır. Kalite onayı ile seri üretim başlar, ilk olarak farklı bölümlerde bulunan agrega, su ve çimento tartılmalı, tartılan karışım bant veya kovalar ile miksere aktarılarak ek malzemeler ilave edilerek karıştırılmalıdır. Karıştırma işlemi istenilen kıvama gelinceye kadar devam etmeli ve yeterli kıvama gelince karışım transmiksere boşaltılır ve işlem tamamlanır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s