Briket Kalıbı Nedir?


Çakıl, Mıcır , Kum, gibi agregaların çimento ve su ile karıştırılarak kalıplara boşaltılması ve burada preslenerek sıkıştırılması sonucu elde edilen ürüne beton briket denir. Beton ve bims olmak üzere iki çeşit briket vardır. Beton briket, bims briket çeşidine göre daha ağırdır. Bims briket hafifliği ile dikkat çeken, hammaddesi doğada bulunan pomza, su ve çimento karışımı ile imalat süreci tamamlan ürene denir. Her iki üründe Briket makinesi, bims makinesi, parke taşı makinesi kullanımı ile seri olarak üretilir. Ürünün elde edilmesindeki etkin madde makineye bağlanması gereken kalıptır. Briket Kalıbı dolu kalıp ve boş kalıp olmak üzere iki aşamadan oluşur.

Soğuk hava koşullarına ve basınca dayanıklı ST52 ve Hardox gibi malzemeler Briket Kalıbı imalatında kullanılır. Conmach Makine; mukavemet değeri yüksek kalıplar üretmektedir. Firmamız güvencesi ile üretilen Briket Kalıbı baskı kalınlığı 15mm ila 20mm arasındadır. Kalıp ara bölmelerinde ise 10mm ila 12mm arasında malzeme kullanılmıştır. Lazer tezgahlarında işlenen kalıp dış şaseleri ve baskı sacları 10mm ST52&Hardox kalitesindedir. Yine Briket Kalıbı Baskı Papucu 15mm ST52 olarak CNC tezgâhlarında işlenir. Ürünlerin imalathaneye gelmesi ile birlikte beden gücünü minimum seviyeye indirecek ve bunların belirli bir sistem halinde çalışmasını sağlayacak kalıp üretimine başlanır. Bu işlem CONMACH mühendislerinin tasarımı ve hamuru yoğuran, alın terini akıtan, çalıştıran kalıpçı ustaları ile gerçekleşir.

Bir kalıbın oluşumunda ki etken madde, kullanılan malzemenin kalitesidir. Firmamız Briket Kalıbı imalatında profesyonel çalışmaları ile müşterilerinin takdirini kazanmıştır. Briket makinesi özellik ve modellerine göre kalıp ölçüleri değişiklik göstermektedir. 20 x 20 x 40 cm Briket, 15 x 20 x 40 cm Briket, 10 x 20 x 40 cm ölçülerinde standartlara uygun Briket Kalıbı üretimine Çorlu / Tekirdağ’ da bulunan fabrika imalathanemizde devam etmekteyiz. Üretimini yaptığımız diğer kalıp ve makine çeşitleri için bizimle irtibat kurunuz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s